Kas yra „Hostingas“ ir kaip tai susiję su interneto svetaine?

Kas yra „“ ir kaip tai susiję su interneto svetaine?

I. Skyrius: Kas yra „Hostingas“?

Dauguma žmonių niekada negalvoja kaip interneto svetainė atsiranda internete, kur yra tinklapis ar net kaip jis atrodo iš tikrųjų. Aš įjungiu kompiuterį, atidarau naršyklę ir einu į „Google“ ar „Bing“ ar „Yahoo“ paieškos variklius. Bet ką aš veikiu, kai „lankau“ svetainę? Jei aš lankytojas, kur aš nuėjau? O jei tai yra svetainė, kur ji yra? Ko išmoksite šiame skyriuje?

  • Kokia iš tikrųjų yra svetainė.
  • Trys skirtingi svetainių tipai.
  • Kur gyvena interneto svetainė.
  • Kas yra „Hostingas“.

Kas yra svetainė?

Norint suprasti, kur yra svetainė, naudinga suprasti, kas tai yra.

Apytiksliai galime suskirstyti svetaines į tris tipus (čia yra šiek tiek sutapimo – tai nėra griežtos kategorijos, tačiau jie yra naudingi galvojant apie tai):

 • Dokumentų ar puslapių kolekcija – tai originalus svetainės tipas. Kiekvienas puslapis yra failas viešajame kataloge.
 • Žiniatinklio paieškos programa – „Google“, jūsų žiniatinklio el. pašto paslaugų teikėjas, „Facebook“ ir visi internetiniai žaidimai, visą tai yra žiniatinklio programų pavyzdžiai.
 • Turinio valdymo sistemos (TVS) – tai tarsi hibridas, apimantis didžiąją dalį šiandien egzistuojančių svetainių. Dokumentų kolekcijai modeliuoti naudojama internetinės programos technologija. Jei skaitote dienoraštį („blog’ą“), tikriausiai kiekvienas tinklaraščio įrašas nėra atskiras failas. Programa greičiau ištraukia turinį iš duomenų bazės ir siunčia jį į tavo naršyklę taip, lyg tai būtų dokumentas.

Svetainių talpinimo įmonės

Hostingo paslaugų įmonės išsprendė šią problemą už jus. Jie nusipirko didelius brangius kompiuterius, paruošė juos interneto svetainėms, įsitikino, kad turi greitą ryšį su internetu. Jie atliko visą darbą.

Tai leidžia sudėti failus ir programinę įrangą, reikalingą jūsų svetainei paleisti.

Pasirinkę Hostingo kompaniją, įkėlę interneto svetainę į išpirktus serverius, jūsų svetainė neskraido kažkur debesyse, o tai yra tikrų, faktinių kompiuterinių failų, esančių realiame kompiuteryje, realiame pastate, rinkinys. Kur tas pastatas yra ir kaip tas kompiuteris atrodo, priklausys nuo to, kokią Hostingo įmonę pasirinkote, ar Lietuvoje, ar užsienyje.